Twoja wewnętrzna przewodniczka, której imię to INTUICJA, zawsze służy radą, czekając na Ciebie. Czekając, aż przestaniesz być zajęta i pochłonięta rozmyślaniem o wszystkim, co dzieje się dokoła. Aż ostudzisz emocje i zamkniesz oczy, by choć na chwilę zatrzymać się w codziennym pędzie. Być może czasem odnosisz wrażenie, że jej nie słyszysz albo w ogóle nie masz z nią kontaktu, choć tak naprawdę… Zbyt intensywnie przebywasz w głowie, gorączkowo szukając logicznych uzasadnień.

W tym wpisie nie przedstawię Ci kilku prostych sposobów na wyostrzenie intuicji, nie będziemy też balansować czakry trzeciego oka. Może innym razem. 😉 Chcę podzielić się z Tobą absolutnym fundamentem, bazą rozwijania i wzmacniania wewnętrznej nawigacji, bez której nawet najsprytniejsze techniki nie wiele zdziałają. Zostań ze mną i przyjemnie zanurz się w lekturze. 😊✨

Silna intuicja: brama do subtelnego świata energii

Gdzie teraz jesteś? Pytam zupełnie poważnie. Dokoła Ciebie z pewnością jest mnóstwo rozproszeń. Obowiązki do wykonania, praca do zrobienia, mikro i makro decyzje do podjęcia. Jesteśmy przyzwyczajeni, że większość naszej uwagi lokujemy gdzieś na zewnątrz, tymczasem kluczem do dobrej, silnej intuicji jest Twoja obecność dla Ciebie. Mam tu na myśli pełną uważność i zdolność do odczuwania siebie (zakotwiczenie w ciele) w teraźniejszym momencie, bez rozproszeń, które przesuwasz na nieco dalszy plan. To, jak silna będzie Twoja intuicja, zależy w dużej mierze od tego, jaką relację masz ze sobą na poziomie wewnętrznym. A co ważniejsze: jak czujesz się ze sobą w środku, kiedy nikogo nie ma obok Ciebie.

Niesamowicie istotne w rozwijaniu intuicji jest też zrozumienie, że rzeczywistość to nie tylko namacalny świat, który nas otacza, czyli materia. To również subtelny, energetyczny poziom, którego nie widać gołym okiem, ale można go odczuć. Właśnie po tym subtelnym poziomie porusza się intuicja, kontaktując się z Tobą na różne sposoby: odwiedź wpis: JĘZYK INTUICJI: JAK ROZPOZNAĆ KOMUNIKATY PŁYNĄCE Z WNĘTRZA?

Deepak Chopra

Energia jest jak niewidzialna siła, która napędza wszystko, co istnieje. To jakbyśmy mieli dostęp do nieskończonego źródła życia, które nieustannie pulsuje w naszym wnętrzu. Kiedy nauczymy się w pełni korzystać z tej energii, stajemy się nie tylko bardziej świadomi siebie i swojego otoczenia, ale także bardziej zintegrowani ze światem

5 filarów silnej intuicji: jak rozwijać swój szósty zmysł?

Filar 1 rozwijania intuicji: uziemienie i poczucie bezpieczeństwa

Choć intuicja porusza się po subtelnym poziomie energii, by móc go odczuć i zobaczyć swoim „trzecim okiem”, potrzebujesz doskonałego zakotwiczenia w świecie materii, czyli uziemienia. Dlaczego jest aż tak ważne? Przechodząc od razu do sedna: uziemienie daje Ci stabilność emocjonalną i pozwala utrzymać harmonię pomiędzy rzeczywistością, teraźniejszością i Twoim ciałem.

Brak uziemienia powoduje: odczuwanie lęku bez wyraźnego powodu, rozproszenie uwagi, zmniejszoną energię życiową, słabe połączenie z ciałem (odcięcie od emocji i tego, co czuje ciało), zwiększoną podatność na stres, nadmierne przebywanie w świecie fantazji będące ucieczką od rzeczywistości.

Uziemienie ma bardzo bliski związek z czakrą podstawy (Muladhara), która symbolizuje więź z fizycznym ciałem, ziemią oraz materialnym aspektem życia. To właśnie tu znajduje się nasze poczucie bezpieczeństwa, stabilności oraz przynależności do świata fizycznego. Poczucie bezpieczeństwa daje nam odwagę, by zaufać wewnętrznej mądrości i śmiało kierować się nią w życiu.

Jak się uziemić? Na to pytanie poznasz odpowiedź w tym wpisie: 26 UZIEMIAJĄCYCH PRAKTYK, DZIĘKI KTÓRYM ZAKORZENISZ SIĘ W SOBIE. 😊

Filar 2 rozwijania intuicji: świadomość ciała i połączenie z własną fizycznością

Ten filar rozwijania intuicji jest bezpośrednio powiązany z pierwszym, czyli uziemieniem, które pomaga nam na nowo łączyć się z naszym ciałem. Chcę jednak trochę bardziej rozwinąć aspekt fizyczności, bez którego dobry kontakt z intuicją nie będzie możliwy z jednego bardzo ważnego powodu:

Ciało to ekran podświadomości i instrument intuicji.

Komunikaty płynące z intuicji odczujesz w swoim ciele: ono nigdy nie kłamie i nigdy się nie myli.

Zauważ, że bardzo rzadko (a nawet wcale) słuchamy ciała. Zazwyczaj cały czas przebywamy w głowie: analizujemy, wydajemy opinie, narzucamy sobie schematy postępowania. Nasza fizyczność sprowadza się do wyglądu zewnętrznego i stanowi bolesne źródło kompleksów. Ulegamy społecznej presji, chcąc wcisnąć się w wykreowane kanony piękna, stosując kolejne diety i intensywne plany treningowe. Podążamy za tym, co jest aktualnie modne, czyli… Znów to świat zewnętrzny „mówi” nam, co jest dla nas „najlepsze”…

Pamiętaj, że każde odczucie w ciele jest wskazówką. Zbyt duży (przewlekły) stres mówi Ci: działasz wbrew sobie. Ból brzucha lub klatce piersiowej: ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem, toksycznym środowiskiem lub nieczystymi intencjami drugiej osoby. Przypływ inspiracji i uniesienia: znalazłaś kawałek swojej duszy w tym, co spowodowało to przyjemne uczucie.

Najlepszą nauczycielką świadomości ciała jest joga. Podczas praktyki pogłębiasz kontakt ze swoją fizycznością i stajesz się wrażliwsza na sygnały, które Ci wysyła.

Zwracaj też większą uwagę na to, jak się czujesz, nazywaj emocje, postaraj się jak najczęściej przełączać z myślenia na odczuwanie, obserwuj reakcje swojego ciała w różnych sytuacjach, niczego nie narzucając.

Filar 3 rozwijania intuicji: kontrola myśli i uporządkowane ego

Ach, kiedy wewnętrzny krytyk rządzi w Twojej głowie, jest głośno i jakby… Tłoczno. 😅 Często jesteś z siebie niezadowolona, masz trudności z przyjmowaniem pochwał i zwyczajnie myśli przejmują nad Tobą kontrolę. Trudno jest Ci się wyciszyć i zrelaksować. Nadmiernie się zamartwiasz, odtwarzając różne scenariusze – najczęściej z negatywnym zakończeniem. W takim hałaśliwym i nieco szorstkim środowisku cicha intuicja nie ma szans przebicia. Nie jest tak przebojowa, jak ego, które zawsze ma coś „do powiedzenia”. Kiedy jesteś pod wpływem wewnętrznego krytyka, podważasz podpowiedzi intuicji i szukasz logicznych uzasadnień. Niedostatecznie sobie ufasz.

Lao Tzu

Gdy umysł milknie, intuicja przemawia najgłośniej

Jeśli odnajdujesz siebie w powyższych słowach, z pewnością potrzebujesz więcej miłości własnej, która jest najlepszym lekarstwem na wewnętrznego krytyka.

Zajrzyj do zakładki SEKRETY SELF-LOVE. Zapraszam Cię też do wpisu: MANIFESTACJA PRZEZNACZENIA: JAK MYŚLI WPŁYWAJĄ NA TWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ?

Postaraj się wytropić, o czym najczęściej myślisz i jakie stwierdzenia podsuwa Ci wewnętrzny krytyk. Myśli myślą się automatycznie, dopóki nie obnażysz ich okiem świadomości i nie uleczysz przeszłych zranień.

Filar 4 rozwijania intuicji: brak silnych reakcji emocjonalnych (uleczone traumy)

Skoro jesteśmy już przy przeszłych zranieniach… Zatrzymajmy się przy nich na dłuższą chwilę. Widzisz, wszystkie życiowe doświadczenia (zarówno szczęśliwe, jak i bolesne) są przechowywane w podświadomości, wpływając na Twoje zachowanie i determinując emocjonalne reakcje. W podświadomej części psychiki ukryte są też instynkty i nieświadome procesy przetwarzania informacji. Jednakże, gdy podświadomość jest zdominowana przez nieuleczone traumy i silne emocje, może przekazywać mylne lub zniekształcone sygnały do świadomości.

Na przykład: odczuwasz lęk w związku z daną sytuacją i jesteś przekonana, że to ostrzeżenie od intuicji, tymczasem pojawienie się lęku jest reakcją Twojej podświadomości. Mechanizmem obronnym, który ma uchronić Cię przed doświadczeniem podobnych, trudnych emocji – takich, jakich doświadczyłaś w przeszłości.

Nieuleczone przeszłe zranienia powodują też nieprzyjemne zakłócenia w Twoim wnętrzu. Nie możesz poczuć przyjemnego, kojącego spokoju i stanu obecności w teraźniejszym momencie. Wciąż myślami wracasz do przeszłości, odczuwasz nieuzasadniony smutek, przygnębienie i że „coś z Tobą jest nie tak”, choć nie potrafisz precyzyjnie zdefiniować, co dokładnie.

Kiedy Twoja podświadomość zostaje oczyszczona z negatywnych wzorców, zyskujesz zdolność do regulacji emocji, zwiększasz samoświadomość, rozumiesz swoje potrzeby i masz znacznie głębszy wgląd w siebie. Zanim zareagujesz, potrafisz zatrzymać się na krótką chwilę, by zrobić przestrzeń dla intuicji.

Filar 5 rozwijania intuicji: dostęp do swojej (kobiecej) energii i umiejętność przebywania w niej

Zwiększanie produktywności, doskonałe zarządzanie czasem, dążenie do szeroko pojętego sukcesu… Takie przekazy słyszymy zewsząd, jednocześnie borykając się z wyrzutami sumienia, że wciąż robimy zbyt mało… Poczekaj, opowiem Ci krótko o męskim i żeńskim pierwiastku lub jak wolisz: męskiej i kobiecej energii.

Pierwiastek męski można porównać do płomienia ognia, który nieustannie dąży do wzrostu i ekspansji. To energia dynamiczna (yang), która popycha do działania, podbijania nowych terytoriów i osiągania wyznaczonych celów. Jest jak odważny poszukiwacz przygód, zawsze gotowy na wyzwania i zmiany.

Z kolei pierwiastek żeński przypomina nurt rzeki, płynący zgodnie z naturalnymi rytmami i cyklami. To energia receptywna (yin), skupiająca się na kreatywności, wrażliwości, wyobraźni i otrzymywaniu, ożywiając wszystko dookoła siebie. Kobieca energia rozkwita w harmonii z intuicją, otwierając drzwi do głębszego zrozumienia siebie i świata.

Jak możesz zauważyć, zarówno pierwiastek męski, jak i żeński, posiadają swoje unikalne cechy i wartości. Kiedy są zbalansowane i współpracują ze sobą, tworzą kompletność, podobną do harmonijnego tańca dwóch partnerów. Każdy człowiek niezależnie od płci ma w sobie oba te pierwiastki. Jeśli jednak jako kobieta, przebywasz więcej w męskiej energii i jesteś nieustanie nastawiona na działanie, tracisz kontakt ze swoją intuicją.

Jedną z praktyk, którą serdecznie Ci polecam, by na nowo dostroić się do kobiecej energii, jest taniec intuicyjny. Poczytasz o nim więcej TUTAJ.

W tym artykule to już wszystko. Dziękuję za Twoją obecność aż do końca. ❤️ Jeśli masz pytania, zostaw je w komentarzu lub napisz do mnie wiadomość prywatną na Instagramie: @evikasomewherelse.

Powodzenia w rozwijaniu intuicji! ✨

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Content is protected !!