Aby wyraźnie usłyszeć podpowiedzi wewnętrznego przewodnika, potrzebujemy dostroić się do własnej energii. Wyjść poza myśli, codzienne sprawy i umysł, który kieruje się wyłącznie logicznymi uzasadnieniami. Im częściej to robimy, tym bardziej wzmacniamy intuicyjną część swojej natury. Stajemy się spokojniejsi i jesteśmy otwarci na otrzymanie komunikatu prosto z wnętrza: intuicja zyskuje przestrzeń do swobodnego wyrażania. W jej rozwijaniu mogą nam pomóc, np. karty będące nośnikami symbolicznych przekazów. Ich rozszyfrowanie wymaga podążania za odczuciami i swobodnymi skojarzeniami, dzięki czemu nauczymy się rozpoznawać intuicję.  W tym wpisie poznasz bliżej karty The Starseed Oracle, czyli Wyrocznię Gwiezdnych Ziaren. Talia zauroczyła mnie swoją kosmiczną aurą. 😊✨

We are all made of stars: co oznacza termin STARSEED? 

Zanim przejdziemy do kart The Starseed Oracle, zatrzymajmy się na chwilę przy tajemniczo brzmiącej nazwie Starseed zawartej w nazwie talii stworzonej przez angielską autorkę Rebeccę Campbell. Czym są gwiezdne ziarna? Szukając informacji w polskim internecie, trudno o konkretny – tymczasem na stronach zagranicznych znacznie więcej „mówi się” o duszach, które reinkarnują na Ziemię w konkretnym celu: by pomóc ludziom w ich ewolucji, a także, by ulepszać życie na różne sposoby:

Gwiezdne Ziarna to bardzo inteligentne i uduchowione dusze, które podjęły decyzję o życiu na Ziemi, aby pomóc ludziom podnieść ich kolektywne wibracje i w ten sposób poprawić życie na naszej planecie. (..) Przeżyły wiele wcieleń w całym wszechświecie, ale na Ziemi są istotami ludzkimi, które praktykują miłość własną, aż staną się wysoko wibracyjne: motywują innych ludzi, aby pomagali naszej planecie prosperować fizycznie i duchowo.

Nazwa gwiezdne ziarno oznacza dwie prawdy o ich istnieniu: jedną, że pochodzą z gwiazd, a drugą, że są tutaj, aby „zasiać ziarno” lub pomóc nam wzrastać jako planeta. Chociaż mogą być przyzwyczajeni do życia w wyższych wymiarach, gwiezdne ziarna chcą żyć na Ziemi w trzecim wymiarze, aby istnieć tak jak my. Chcą uczyć się duchowych lekcji, których nie mogą uzyskać nigdzie indziej.

Fragment książki: The Beginner’s Guide to Starseeds. Understanding Star People and Finding Your Own Origins in the Stars, Whitney Jefferson Evans.

Niezależnie od tego, czy teoria o gwiezdnych ziarnach wydaje Ci się prawdopodobna, karty stworzone przez Rebeccę Campbell zabiorą Cię w najbardziej odległe zakamarki duszy.

Nikki Rowe

I don’t belong on earth, my soul is from the stars.
I’m visiting this planet for a while so i can help people listen to their hearts.

The Starseed Oracle – talia 53 kart + książeczka przewodnik do autorefleksji ze szczyptą magii 

Od dłuższego czasu zastanawiałam się nad zakupem talii kart, która będzie narzędziem do wzmacniania kontaktu z intuicją i pomoże mi ją rozwijać w nowy, wyjątkowy sposób. Karty kojarzą się najczęściej z wróżeniem i przewidywaniem przyszłości. Ich rola jest jednak znacznie szersza: mogą służyć do autorefleksji, dostrajania się do swojej energii, do przyglądania się emocjom, a nawet medytacji. Zawierają mnóstwo symboli i pomagają poznać duchowe prawdy. Czasem nie potrafimy zrozumieć podpowiedzi intuicji: mieszają się z myślami i ego. Podejmowanie decyzji jest wówczas trudne, bo do naszego wnętrza wkrada się niepokój i dezorientacja.

Obcowanie z kartami sprawia, że wychodzimy poza ramy umysłu, kontaktujemy się z intuicją. Aby zinterpretować symboliczną wiadomość, musimy pozwolić sobie odczuwać. Swobodne skojarzenia zaczną pojawiać się w głowie — nie wymagają uzasadnień i wytłumaczenia, choć początkowo właśnie to zaczynamy robić. I dobrze! Właśnie w ten sposób zobaczymy kontrast pomiędzy intuicją a racjonalnym umysłem.

Karty The Starseed Oracle przyciągają pięknymi, nieziemskimi grafikami. Zabierają nas w podróż po wszechświecie i sprawiają, że jesteśmy bliżej gwiazd. 😊 W pudełku znajdziemy 53 karty wraz z książeczką opisującą znaczenie każdej z nich. Jak wspomniała autorka: Te karty zostały stworzone, aby pomóc ci w bezpośrednim dialogu z twoją duszą i wszechświatem. Talia bardzo dobrze się tasuje. Nie mam też zastrzeżeń do jakości.

Twoje serce jest portalem – otwórz się na swoją intuicję  

Żadne karty same w sobie nie mają mocy: jej źródłem zawsze jesteśmy my. Czasem po prostu musimy sobie o tym przypominać i z odwagą zaglądać do serca. Właśnie tam znajdują się wszystkie odpowiedzi. Do swojej wewnętrznej przestrzeni łatwiej dotrzemy, będąc sam na sam, gdy nie działają na nas bodźce i energie innych osób. Niezbędna będzie też umiejętność wyciszania myśli — z rozgorączkowanym umysłem nawet bycie samemu w zupełnej ciszy na nic się nie zda. 😉 Kiedy potrafimy wyjść, chociaż na chwile poza wydarzenia, które dzieją się dookoła nas i obowiązki, gdy nie przeszkadzają nam własne myśli i przestajemy gonić za kolejnym dniem, docieramy do najgłębszych warstw siebie: poznajemy swoją prawdziwą istotę.

Najlepszym sposobem na połączenie się z mądrością duszy i intuicją jest dostrojenie się do portalu serca. To przez serce możemy otrzymywać informacje o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości naszej duszy oraz dostać wskazówki dotyczące następnego kroku zgodnie z najwyższym i najpotężniejszym planem naszej duszy. (…) Przewodnictwo, jakiego szukamy, możemy znaleźć poprzez połączenie się z inteligentną mądrością, która tkwi w środku.

– Rebecca Campbell

Jak używać kart The Starseed Oracle? 

Nie musisz trzymać się ścisłych zasad i korzystać z kart w określony sposób, obawiając się, że zrobisz coś niepoprawnie. Niech kontrolujące ego odejdzie na drugi plan. 😉 Pozwól się prowadzić intuicji: zrób tak, jak czujesz. Przy pierwszym spotkaniu z talią The Starseed Oracle starałam się poznać karty, uważnie się im przyglądając i powoli tasując. Nie zaglądałam do dołączonej książeczki. Nie chciałam wyrobić sobie zdania na temat znaczenia każdej poszczególnej karty. Informacje dołączone przez autorkę to tylko wskazówki, serdeczne podpowiedzi. Wyznaczają kierunek, ale nie trzeba traktować ich bardzo poważnie. Najważniejsze są własne odczucia i pierwsze skojarzenia.

Z mojego punktu widzenia najważniejszą kwestią w używaniu kart jest wyciszenie i znalezienie chwili dla siebie. Oderwanie się od zgiełku zadań, pracy, obowiązków czy zmartwień. Chodzi o to, żeby przeniknąć do teraźniejszego momentu, w którym nie liczy się nic innego. Jesteś tylko Ty i Twoje uczucia. Co pozwala Ci się odizolować od codzienności i uspokoić? Ulubiona muzyka, krótka medytacja, taniec, a może akt twórczej ekspresji? Dotrzyj do tego miejsca, weź kilka głębokich oddechów i zacznij tasować talię. 😉

Rebecca Campbell

Next time you are faced with a decision ask yourself the simple question: Which solution lights me up?

Przed rozpoczęciem tasowania wybieram intencję albo powtarzam w głowie pytanie, jeśli coś mnie nurtuje. Zazwyczaj nie zastanawiam się, ile kart wyciągnąć. To przychodzi samo. Czasem karty wypadają podczas tasowania, a czasem sama je wybieram. Ważne, żeby nie przejmować się “technicznymi aspektami” i znaczeniem kart. Wówczas za bardzo przebywamy w swoim umyśle, a chodzi przecież o to, żeby przejść do przestrzeni serca. Kieruj się subtelnymi podpowiedziami intuicji metodą: na wyczucie.

Autorka podaje sposoby korzystania z kart w dołączonej książeczce. Pudełko, w którym znajdują się karty, służy nie tylko do przechowywania, ale także do pracy z kartami. Ten zamysł bardzo mi się podoba. 😊

Przykład: Fated life vs destiny life 

Karta 1: Fated Life – to, co mówi ego/oczywiste życie 

Karta 2: Destiny Life – kierunek wskazany przez duszę 

Karta 3: The Bridge – wyzwanie lub decyzja, z którą trzeba się zmierzyć oraz zmiana lub działanie, do którego jesteś wzywana.

Karty The Starseed Oracle są dostępne w polskiej wersji językowej na stronie TANIAKSIAZKA.PL

Pamiętaj: Twoje ❤️️ jest portalem! :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Content is protected !!