Każdy z nas posiada unikalny cel duszy (cel życia), swoją dharmę. Jej odkrycie sprawia, że wchodzimy na zupełnie inny wymiar: przestajemy żyć z dna na dzień, zatapiając się w wykonywanie obowiązków. Zaczynamy autentycznie cieszyć się każdą chwilą, czujemy spełnienie, radość i wewnętrzny spokój, a co najważniejsze: wszystko, co robimy, podkreśla to, kim naprawdę jesteśmy. Chcesz wytropić swój cel duszy? Sprawdź, jak może Ci w tym pomóc znajomość astrologii!

Duchowe prawo dharmy: na czym polega?  

W książce „Siedem duchowych praw sukcesu” Deepaka Chopry możemy przeczytać, że każdy człowiek ma swój niepowtarzalny talent oraz unikalne możliwości wyrażania go. Jeśli uda nam się połączyć twórczą ekspresję z zaspokajaniem potrzeb ludzi, będziemy realizować swoją dharmę (słowo dharma oznacza w sanskrycie cel życia). Jej esencja to pytanie: „Jak mogę pomóc?” Autor wskazał też trzy nauki, które są zawarte w prawie dharmy:

  1. Naszym głównym celem jest odkrycie swojej prawdziwej natury — wyższej jaźni. W pierwszej kolejności jesteśmy istotami duchowymi, które doświadczają życia na Ziemi i swojej ludzkiej formy — nie na odwrót. 😉
  2. Zadanie, jakie mamy do wykonania, polega na rozwijaniu talentu, który wyrażamy na swój oryginalny sposób. Tego rodzaju talent (dar) sprawia, że w trakcie jego realizowania tracimy poczucie czasu — „wznosimy się w ponadczasową świadomość”. Nie chodzi tylko o to, co robimy, ale raczej: jak to robimy.  
  3. Łączymy wyrażanie swojego talentu ze służbą dla innych. Nasze wrodzone zdolności stają się narzędziem do pomagania i wspierania, dzięki czemu naturalnie przyciągamy obfitość. Poznajemy znaczenie prawdziwego sukcesu, osiągając przy tym głębokie spełnienie.

Frederick Lenz

Souls have different journeys. The best thing to know is, not what everybody else does, but what you do. Self-discovery essentially is finding your own dharma, your own rhythm.

Z powyższych nauk o prawie dharmy możemy wywnioskować, że cel duszy ma związek z tym, czym zajmujemy się zawodowo. Nie chodzi jednak o pięcie się po szczeblach konkretnej kariery. Dharma to raczej wewnętrzne powołanie wykraczające poza ramy stopnia naukowego czy posady.

Kiedy zaczynamy żyć w zgodzie z własną wewnętrzną prawdą, wydobywając swój potencjał, prędzej czy później znajdą się sposoby, aby połączyć talent z zarobkiem. To ostatni etap: gdy możemy podzielić się własnymi zdolnościami z innymi. Realizując cel duszy, emanujemy tak silną energią, że nie musimy się martwić o kwestie finansowe. Obfitość pojawia się naturalnie. Tak, jakby otworzył się przed nami tajemniczy portal, który wcześniej był zablokowany. 😉 

Chcesz odnaleźć swoją dharmę? Regularnie zaglądaj do serca

Mam wrażenie, że cel duszy stał się ostatnio popularnym terminem w internetowym świecie. Kolejną receptą na szczęście. Zadaniem do wykonania. Z poziomu umysłu pragniemy wszystko natychmiast wiedzieć, żeby zaplanować kroki prowadzące do realizacji. Od razu pojawia się w nas spięcie i dyskomfort poprzez kołaczące się po głowie pytanie: jaki jest cel mojej duszy? Gdzie go szukać? Co zrobić? Jak zacząć? Zapisać się na kolejny kurs albo szkolenie? Zdobyć nową umiejętność? Zmienić miejsce zamieszkania? Tymczasem dharma zaczyna się w sercu.

Jesteśmy nauczeni rozglądania się za tym, czego potrzebujemy dookoła, w zewnętrznym świecie, zapominając, że nigdzie nie musimy biec: cel duszy jest w nas. Jedynym wyzwaniem jest wydobycie go na powierzchnię, co wymaga czasu i cierpliwości.

Dharma to coś więcej niż konkretny zawód, profesja, hobby, czynność, którą wykonujemy. Ma związek z naszą prawdziwą naturą. Poznajemy ją, gdy zaczynamy podążać za intuicją: gdy ufamy sobie na tyle, żeby śmiało wyruszyć w nieznane bez logicznego uzasadnienia. Gdy nie próbujemy sobie (lub innym) niczego udowadniać. Gdy przestajemy się martwić i po prostu cieszymy się swoją codzienną wędrówką przez różne zdarzenia i doświadczenia będące bodźcem do zaglądania w głąb siebie. Cel duszy tropimy każdego dnia — świadomie lub kompletnie nie zdając sobie z tego sprawy.

Bhagavad Gita

It is better to live your own Dharma imperfectly, than to live an imitation of somebody else’s life with perfection.

Każde wydarzenie lub doświadczenie (nawet trudne, a może: przede wszystkim trudne) przybliża nas do odkrycia dharmy. Musimy tylko wykazać się uważnością i zwracać uwagę na drobne wskazówki od intuicji: stać się wnikliwym obserwatorem rzeczywistości. Większość ludzi myśli, że życie im się przytrafia. Nie potrafią dostrzec, co tak naprawdę stoi za konkretnym zdarzeniem i jaki wniosek można z niego wyciągnąć. Właśnie dlatego nie odkrywają swojego prawdziwego celu duszy i sądzą, że wszystko, co dzieje się w ich rzeczywistości, jest dziełem przypadku. Żyją z zamkniętymi oczami, śpiąc na jawie.

Dharma: jak odnaleźć cel duszy przy pomocy astrologii?

Dharma woła nas wyraźnym szeptem: czujemy, że jesteśmy stworzeni do czegoś więcej niż tylko do płacenia rachunków i przemykania przez codzienność. Pragniemy budzić się napełnieni entuzjazmem i żyć w przekonaniu, że nasza osobista misja ma pozytywny wpływ na innych ludzi. Jest tylko jeden sposób, żeby odkryć cel duszy: poznawać siebie każdego dnia. Zauważać, co wywołuje w nas radość i dbać o to, żeby tych aktywności było więcej. Szanować swoją energię na tyle, żeby zrezygnować ze wszystkiego, co wzbudza stres, niepokój czy brak wiary we własne możliwości. Porzucić przekonania, które znalazły się w nas przez przypadek i zastąpić je wartościami, z którymi w pełni się utożsamiamy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o odkrywaniu swojej życiowej misji, zajrzyj TUTAJ.

W poznaniu siebie, a konkretnie swojej duchowej strony 😉 pomaga astrologia, która zawsze wydawała mi się nieco tajemnicza, a zarazem fascynująca. Na blogu pojawił się już WPIS O ASTROLOGII — poczytasz o podstawowych pojęciach i dowiesz się, jak bezpłatnie uzyskać swój kosmogram (horoskop urodzeniowy).

Astrologia pozwoli nieco zgłębić cel duszy, co być może stanie się cenną wskazówką i bodźcem do przemyśleń. Przy okazji dowiemy się o sobie czegoś nowego. 😊

Co jest moją dharmą? – na to pytanie odpowiada 9 dom astrologiczny  

9 dom astrologiczny (rządzony przez strzelca i Jowisza) ma związek z duchowością, dlatego jego analiza powie nam najwięcej o celu duszy. Reprezentuje wyższe wykształcenie (uczelnie, uniwersytety lub samodzielne uczenie się, zdobywanie wiedzy), szczęście, fortunę, przeznaczenie, filozofię, ojca (przewodnictwo), dalekie podróże, wierzenia oraz to, jaki mamy stosunek do duchowej sfery naszego życia.

9 dom zachęca nas do uczenia się nowych rzeczy, do otwarcia się na nieznane wcześniej idee i pomysły, do patrzenia z innej perspektywy i podróżowania. Warto więc zwrócić uwagę na to, jakie planety mamy w 9 domu astrologicznym i w jakim jest znaku w naszym horoskopie urodzeniowym. Musimy również zbadać położenie Jowisza (jako że jest władcą 9 domu): w jakim znajduje się domu? Czy towarzyszą mu inne planety? W jakim znaku jest dom z Jowiszem? Jowisz w horoskopie kobiety reprezentuje również męża. 😉

Cel duszy jest również związany z 1 i 5 domem astrologicznym 

Nie tylko 9 dom pomoże nam odkryć dharmę. Analizie powinniśmy również poddać 1 oraz 5 dom astrologiczny.

1 dom jest naszym filarem, jest jednym z najważniejszych elementów kosmogramu, ponieważ właśnie tu znajduje się ascendent (znak wschodzący mówiący o osobowości i życiowej motywacji). Jest początkiem naszego życia: pokazuje wygląd fizyczny, zdrowie fizyczne, ajurwedyjską konstrukcję (vata, pitta, kapha). Stanowi podstawę fizycznej egzystencji. To dom początków i potencjał, który będziemy rozwijać z upływem lat. Zawiera okoliczności urodzenia, status społeczny i rolę, którą mamy pełnić w społeczeństwie, a także doświadczenie wczesnego dzieciństwa.

Oprócz przeanalizowania samego ascendentu powinniśmy sprawdzić również, w którym domu przebywa władca ascendentu (planeta władająca ascendentem). Na przykład: jeśli Twój ascendent to waga, władcą ascendentu jest planeta Wenus. W jakim znajduje się domu? W towarzystwie jakich innych planet? W jakim znaku?

Z dharmą ma związek również 5 dom astrologiczny odpowiadający za kreatywną ekspresję. Pokazuje wszystkie dziedziny związane z twórczością: sztukę, muzykę, teatr, pisarstwo. 5 dom reprezentuje dzieci, spontaniczność, przyjemności, zabawę. Pokazuje upodobania i uzdolnienia artystyczne, rekreację, rozrywkę, bankiety i przyjęcia, romans, miłość, kino, miejsca rozrywki, spektakle teatralne. Znakiem zodiaku 5 domu jest lew rządzony przez Słońce. Tak więc: gdziekolwiek znajduje się lew i Słońce w Twoim horoskopie urodzeniowym, tam znajdziesz ich subtelne wpływy na sprawy związane z 5 domem.

Cel duszy i przeznaczenie, czyli North Node (węzeł północny) 

Badając dharmę, koniecznie sprawdź, w jakim znaku i w którym domu masz swój węzeł północny (ang. North Node, True Node, inna nazwa: Rahu). Węzeł północny pokazuje rodzaje doświadczeń, nad którymi powinniśmy pracować, żeby rozwijać się duchowo. Wskazuje drogę naszego przeznaczenia i dziedziny, w których odnajdziemy spełnienie, co jednak często będzie wiązało się z wyjściem poza sferę komfortu. Jeśli jednak podążymy w kierunku wyznaczonym przez węzeł północny, wszechświat zacznie wspierać nas w realizowaniu celu duszy.

Anonymous

Always trust your instincts, they are messages from your soul, they are that inner part of you that strives to make you whole.

Dużo astrologicznej wiedzy znajdziesz na portalu: cafeastrology.com.

Na stronie znajduje się też kalkulator kosmogramu z dość szczegółową interpretacją Twojego horoskopu urodzeniowego w języku angielskim. 😉  

Poznawaj siebie, a nieoczekiwanie odkryjesz swoją dharmę. :)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Content is protected !!