A gdyby tak pewnego dnia, zupełnie nieoczekiwanie, natrafić na mapę swojej przyszłości? Czy nie tego czasem pragniemy? Dowiedzieć się, co nadchodzi lub zyskać pewność, jaki kierunek obrać, aby nie odczuwać więcej zagubienia? Nasza uwaga zazwyczaj skupia się na świecie dookoła, dlatego zapominamy o swojej własnej, wewnętrznej nawigacji. Tak naprawdę nie potrzebujemy przewidywać zdarzeń. Nie musimy też błądzić w zaułkach wątpliwości i pytać innych o drogę.

Wystarczy, że skontaktujemy się ze swoją duszą: ona zna wszystkie odpowiedzi i cały czas nas prowadzi. Gdy zsynchronizujemy zewnętrzne “ja” z głosem serca, osiągniemy harmonijny rytm w życiowej podróży. Jak tego dokonać? Po prostu: poznając siebie! Na każdy możliwy sposób. 😊 Poprzez doświadczenia, ale też poprzez autorefleksję. Pomoże nam w tym również astrologia: świetne narzędzie samorozwoju. 

Życiowe powołanie, predyspozycje, słabe i mocne strony – horoskop urodzeniowy 

Każdy z nas zna swój znak zodiaku: jesteśmy zodiakalnymi bykami, koziorożcami, lwami, pannami czy skorpionami. To jednak tylko „wierzchołek góry lodowej”, jeśli chodzi o astrologię i jej możliwości. Tak naprawdę w naszym horoskopie urodzeniowym swoje wyjątkowe położenie ma każdy znak, a do tego dochodzą jeszcze planety, domy i aspekty.

Dane Rudhyar

Astrology is a language. If you understand this language, the sky speaks to you.

Horoskop urodzeniowy zwany także kosmogramem to mapa nieba przedstawiająca ułożenie planet w momencie urodzenia danej osoby — oczywiście z ziemskiej perspektywy. Rodzimy się w konkretnym miejscu na świecie o konkretnej godzinie: kosmogram odzwierciedla to, co działo się na niebie w tej wyjątkowej chwili. 😊 Analiza osobistego horoskopu daje nam wgląd we własną osobowość, motywacje i najgłębsze pragnienia. Możemy dowiedzieć się więcej nie tylko o sobie, ale także o swoim przeznaczeniu.


Określony wzór konstelacji, jaki był na niebie w chwili twojego pierwszego oddechu, jest kosmicznym odbiciem twojej duszy, mapą podróży, jaką jest życie i listą sposobów, jakimi będziesz się wszystkim zajmować. […]

Pozycja planet w twoim horoskopie urodzeniowym ukazuje naturę twojego życia. Nie ma w tym żadnego osądu. Cały ten astrologiczny układ jest neutralnym odzwierciedleniem twojego życia, podobnie jak odbicie w lustrze. Lustrzane odbicie ocenia jedynie osoba, która na nie patrzy. Samo zwierciadło pokazuje tylko to, co się w nim odbija.

Astrologia przypomina nam, że nie bez powodu jesteśmy dokładnie tacy, jacy powinniśmy być. Zwraca naszą uwagę na cel, do którego musimy dążyć w życiu, jeśli chcemy poczuć jakikolwiek rodzaj spełnienia.

— fragment książki To jest Ci pisane. Jak zaakceptować siebie dzięki astrologii autorstwa Chani Nicholas


Kosmogram – w jaki sposób uzyskać swój wykres urodzeniowy? 

Aby uzyskać swój wykres urodzeniowy, wystarczy skorzystać ze strony internetowej lub aplikacji w telefonie — zupełnie za darmo. Do stworzenia kosmogramu potrzebujemy: daty urodzenia, miejsca urodzenia (kraju i miejscowości) oraz godziny urodzenia. Godzina urodzenia jest tu bardzo istotna – im dokładniejsza, tym lepiej! Ziemia się porusza, dlatego układ planet o każdej porze będzie inny. Gdy znamy godzinę swojego urodzenia, mamy pewność, że horoskop jest prawidłowy.

Swój kosmogram obliczyłam na stronie: astro.com i to źródło mogę polecić. Kliknij w pierwszą rubrykę: „Chart drawing, Ascendant”.

Lubię też poniższe aplikacje mobilne:

ASTROLOGY MASTER — horoskop urodzeniowy mamy zawsze pod ręką, a przy okazji na bieżąco sprawdzimy, co aktualnie dzieje się na niebie. 😉 Aplikacja zawiera też interpretacje kosmogramu — oczywiście w generalnym, ogólnym ujęciu. Jednym kliknięciem ściągniemy wszystkie dane w pliku pdf, co jest bardzo fajną opcją. W aplikacji możemy dodawać też inne osoby i zrobić horoskop porównawczy (miłosny).

CO-STAR – bardzo estetyczna i zdecydowanie mniej rozbudowana aplikacja niż ASTROLOGY MASTER. Nie przytłacza ilością informacji, jednocześnie pokazując najważniejsze aspekty horoskopu urodzeniowego. Zawiera krótkie interpretacje i codzienne aktualności. W sam raz dla początkujących. 😊

Uwaga: wszystkie podane źródła są w języku angielskim.  

Podstawy astrologii – w horoskopie znajdziesz: znaki, domy, planetyPodstawowe informacje dotyczące planet, znaków i domów znajdziesz w materiałach do pobrania na końcu artykułu. Będą pomocne w analizie horoskopu.

Jak interpretować kosmogram? Trzy klucze do horoskopu: Słońce, Księżyc i Ascendent  

Kiedy zaczynamy zagłębiać się w tajniki astrologii, liczba informacji potrafi przytłoczyć i łatwo się pogubić. Sam kosmogram wydaje się skomplikowanym tworem, którego nie sposób rozszyfrować.  Astrologia niesamowicie mnie zaciekawiła. Postanowiłam uporządkować zdobyte informacje. Chciałam też mieć pewność, że właściwie interpretuje swój horoskop urodzeniowy. Sięgnęłam po książkę To jest Ci pisane. Jak zaakceptować siebie dzięki astrologii kanadyjskiej astrolożki Chani Nicholas.

Autorka wskazuje 3 klucze do horoskopu: Słońce, Księżyc i Ascendent – właśnie na ich analizie powinniśmy się skupić, jeśli chcemy lepiej poznać swoje potrzeby i odkryć życiowy cel. To zdecydowanie ułatwia zadanie – przynajmniej na początku przygody z astrologią. 😊

Dane Rudhyar

The goal of astrology is the alchemy of personality. It is to transform chaos into cosmos , collective human nature into individual and creative personality.

3 klucze do horoskopu: 


Słońce (☉)cel życiowy: reprezentuje osobowość, ego, tożsamość, rdzeń tego, kim jesteśmy, świadomość witalność, kreatywność, indywidualizm.

Jeśli chcemy bliżej przyjrzeć się swojej życiowej misji, musimy przeanalizować znak oraz dom, w którym znajduje się Słońce, a także w dalszej kolejności planety będące w aspekcie ze Słońcem.

Znak Słońca to Twój znak zodiaku, który zależy od miesiąca urodzenia.


Księżyc (☽)potrzeby emocjonalne i fizyczne: reprezentuje podświadomość, uczucia: wszystko, co wiąże się z kobiecą energią. Położenie księżyca w horoskopie wskaże, co tak naprawdę daje nam szczęście i spełnienie.

Znak, w którym znajduje się Księżyc zdradzi, jak zaspokoić swoje potrzeby fizyczne i emocjonalne. Dom, w którym się znajduje podpowie, gdzie zaspokoić te potrzeby. Inne planety w aspekcie do Księżyca, wskażą, kto ma wpływ na zdolność zaspokajania tych potrzeb.

Ascendent (znak wschodzący, ang. rising sign) — życiowa motywacja, kierunek, w którym zmierza nasze życie: reprezentuje osobowość społeczną, czyli to, jak widzą nas inni — zewnętrzny wizerunek, ciało fizyczne.


Twój ascendent to znak zodiaku, który wzniósł się nad wschodnim horyzontem dokładnie w momencie twojego pierwszego oddechu. Z tego powodu ma on ogromne znaczenie — to najbardziej osobisty punkt w twoim horoskopie. (…)

Każdym znakiem, a więc i każdym ascendentem, rządzi określona planeta. Ta, która rządzi ascendentem jest nazywana władcą ascendentu, mówi bowiem, w jakim kierunku musi zmierzać twoje życie. (…)

— fragmenty książki To jest Ci pisane. Jak zaakceptować siebie dzięki astrologii, Chani Nicholas


Na co jeszcze zwrócić uwagę w swoim horoskopie urodzeniowym?  

Gdy wiemy już co nieco o swoim Słońcu, Księżycu i Ascendencie, w podobny sposób możemy przeanalizować każdy dom. Wystarczy sprawdzić, w jakim znaku jest dany dom i jakie planety się w nim znajdują. Zbierzemy w ten sposób sporo cennych informacji. 😊

Książka astrolożki Chani Nichol koncentruje się wokół podstawowych pojęć związanych z astrologią oraz na 3 przedstawionych powyżej kluczach. Nie znalazłam w niej informacji na temat węzłów księżycowych i planetoidy Chiron. Z moich astrologicznych poszukiwań wynika, że są to aspekty horoskopu, którym warto przyjrzeć się bliżej.

Węzły księżycowe: na tropie przeznaczenia – tu skrywa się los i karma

Węzły księżycowe (ang. Lunar Nodes) w astrologii sugerują nam, że przychodzimy na świat z pewnymi mocno rozwiniętymi i pewnymi niedostatecznie rozwiniętymi aspektami osobowości. Węzły księżycowe opierają się na koncepcji przeszłych wcieleń. Pozwalają więc zrozumieć karmiczne lekcje, jednocześnie ukazując prawdziwe przeznaczenie duszy w obecnym wcieleniu. Tak, aby w pełni rozwinąć swój potencjał.


Węzeł południowy (ang. South Node, inna nazwa: Ketu) — karmiczny punkt w osobistym horoskopie, który reprezentuje przeszłe wcielenia. Wskazuje to, co udało nam się opanować w poprzednim życiu, czyli osobistą strefę komfortu, ale również sferę potencjalnej stagnacji.

Słowa kluczowe: przeszłe życie, miejsce pochodzenia, instynkt, wszystko, co znajome/poznane, strefa komfortu, opanowane umiejętności.

Węzeł południowy zazwyczaj nie jest zaznaczony na kosmogramie. Można go obliczyć tutaj: astrostyle.com

Węzeł północny (ang. North Node, inna nazwa Rahu) — punkt wskazujący podróż duszy w obecnym wcieleniu – cel, do którego wewnętrznie zmierzamy, choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. To właśnie tu skrywa się przeznaczenie. Podążanie drogą węzła północnego jest dla nas wyzwaniem. Musimy wyjść poza wszystko, co znane i posiąść nowe umiejętności. Jeśli zdobędziemy się na wysiłek, odnajdziemy spełnienie.

Słowa kluczowe: cel duszy, życiowa misja, przyszłość, nieznane, ekspansja, rozwój, wyzwanie, wyjście poza strefę komfortu, nauka, przeznaczenie.

Rachel Lang

When you focus your attention on following the path designed by the north node, you feel more fulfilled and more purposeful.

Chiron – rana wymagająca uleczenia 

W horoskopie urodzeniowym Chiron reprezentuje najczulszy punkt naszej psychiki — sferę, nad której uleczeniem powinniśmy popracować. Znając głęboką ranę swojej duszy, wydostajemy się z energii przeszłości, lepiej rozumiemy siebie i jesteśmy w stanie zmienić swoje życie na lepsze. Chiron, jako zraniony uzdrowiciel, musi najpierw zmierzyć się z niską samooceną i poczuciem nieudolności, by następnie nauczyć się wznosić ponad te problemy.

Natalia Benson

Chiron’s placement in your chart is where you can get to know and understand what your deeper wounds are, as well as the karmic, past-life energy you’re here to work through to grow and evolve.

Materiały do pobrania

Źródła

Owocnego poznawania nieba i odkrywania siebie,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Content is protected !!