W trakcie pracy gdzieś pomiędzy popijaniem kawy z nieprzyzwoicie dużą szczyptą cynamonu a wydobywaniem pomysłów na treści dla marek, wewnątrz siebie podziwiałam operę – TĘ OPERĘ na końcu świata. Spacerując z moją Milką i patrząc mimowolnie w chmury, cząstka mnie zawsze była w Australii. I choć oficjalnie spełniłam swoje długoterminowe, niezmywalne marzenie sekundę po wylądowaniu w Melbourne, dopiero solo podróż do Sydney zostawiła głęboki ślad błogostanu w moim sercu.

Jeśli masz ochotę, daj się porwać na krótką wycieczkę po kadrach z tego dnia i zainspiruj się do sięgania po własne marzenia – nawet gdy teraz wydają się tak dalekie, jak kraina kangurów.

Dzień w zdjęciach: świętowanie spełnionego marzenia w samym jego środku: pierwsze chwile w Sydney

Jest i ONA: doskonała w każdym calu, olśniewająca Sydney Opera House, wczesny poranek 22.06.2023

Bliższe spotkanie i bardziej wnikliwe podziwianie, 22.06.2023

A na takie widoki miasta od świtu do zmierzchu patrzy Opera, 22.06.2023

Pochmurne Sydney nie traci uroku, nawet gdy robi się coraz bardziej tłoczno, 22.06.2023

Jest i moje wymarzone zdjęcie z Operą! Trochę musiałam poczekać aż turyści wyjdą z kadru. 😄

Drzewa jak z baśni istnieją naprawę! A palmy chyba nigdy mi się nie znudzą, Sydney Botanical Garden 22.06.2023

+ Kilka bonusowych ciekawostek o Sydney

  • Sydney jest najstarszym i największym miastem Australii, założonym w 1788 roku przez brytyjskich osadników jako… Kolonia karna dla skazańców.
  • Skąd wzięła się nazwa miasta? Na cześć założyciela pierwszej brytyjskiej osady na tym terenie, czyli Thomasa Townshenda wicehrabiego Sydney.
  • Średnia liczba słonecznych dni w roku: 230. Zimy są łagodne, czego doświadczyłam na własnej skórze, spędzając w Sydney zimowe miesiące.
  • Podróż pociągiem z Melbourne do Sydney trwa 11-12 godzin. Odległość między dwoma największymi i najpopularniejszymi miastami Australii wynosi niecałe 900 km.
  • Będąc w Sydney, nie ominą Cię malownicze wycieczki promami, które stanowią integralną część transportu publicznego. 😉 Zatoki, niezliczone plaże, ocean – życie w Sydney kręci się wokół wody.

Czy Sydney jest na Twojej liście miejsc do odwiedzenia? Daj znać w komentarzu. 😊

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Content is protected !!